Menu
Klubnyt 04. februar kl. 22:06
Det er nu slet ikke så ringe endda, tværtimod...
Nyheder fra Herrer afdelingerne
Opstartsmøde for Herre Senior
Klubnyt
Tønder SF - Fodbold Nytårstaffel
Klubnyt
Ændringer til indendørs den 10. december
Klubnyt
Lotteri til fordel for kunstgræs

Hovedsponsorer

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Det er nu slet ikke så ringe endda, tværtimod...
  • Nyheder fra Herrer afdelingerne
    Opstartsmøde for Herre Senior
  • Klubnyt
    Tønder SF - Fodbold Nytårstaffel
  • Klubnyt
    Ændringer til indendørs den 10. december
  • Klubnyt
    Lotteri til fordel for kunstgræs
Kommende kampe
Februar 2017
25.
lørdag
10.20
Tønder SF
Kvinder
U10
U9+U10 Piger - inde (2007) / efter ombrydning • 77302
Marskhallen - inde
Bredebro IF
Marskhallen - inde
25.
lørdag
10.45
Bredballe IF
Herrer
U14
U14 Drenge Vest 1-2 / Træningskamp • Privat
Bredballe Kunstgræsbane
Tønder SF
Bredballe Kunstgræsbane
25.
lørdag
11.00
Tønder SF
Kvinder
U10
U9+U10 Piger - inde (2007) / efter ombrydning • 77302
Marskhallen - inde
Team Vest
Marskhallen - inde
25.
lørdag
11.30
Ribe BK (U9)
Kvinder
U10
U9+U10 Piger - inde (2007) / efter ombrydning • 77302
Marskhallen - inde
Tønder SF
Marskhallen - inde
25.
lørdag
12.00
Tønder SF
Kvinder
U10
U9+U10 Piger - inde (2007) / efter ombrydning • 77302
Marskhallen - inde
Vojens BI
Marskhallen - inde
26.
søndag
10.20
Tønder SF
Herrer
U10
U10 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 3
Agerskov Hallen - Inde
Team Vest (1)
Agerskov Hallen - Inde
26.
søndag
10.30
Højer IF
Herrer
U8
U8 Drenge B - inde (2009) / efter ombrydning • Pulje 4
Klosterhallen - Inde
Tønder SF
Klosterhallen - Inde
26.
søndag
10.40
Hellevad IF
Herrer
U10
U10 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 3
Agerskov Hallen - Inde
Tønder SF
Agerskov Hallen - Inde
26.
søndag
11.00
Ribe BK (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B - inde (2009) / efter ombrydning • Pulje 4
Klosterhallen - Inde
Tønder SF
Klosterhallen - Inde
26.
søndag
11.10
Møgeltønder UIF
Herrer
U10
U10 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 3
Agerskov Hallen - Inde
Tønder SF
Agerskov Hallen - Inde
26.
søndag
11.30
Tønder SF
Herrer
U10
U10 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 3
Agerskov Hallen - Inde
Team Vest (2)
Agerskov Hallen - Inde
26.
søndag
11.40
Tønder SF
Herrer
U8
U8 Drenge B - inde (2009) / efter ombrydning • Pulje 4
Klosterhallen - Inde
Team Vest (2)
Klosterhallen - Inde
26.
søndag
12.10
Løgum IF
Herrer
U8
U8 Drenge B - inde (2009) / efter ombrydning • Pulje 4
Klosterhallen - Inde
Tønder SF
Klosterhallen - Inde
26.
søndag
15.00
FC Sydvest 05
Herrer
Senior
Herre Serie 5 / Træningskamp • Privat
Skærbæk Kunstgræsbane
Visby IF
Skærbæk Kunstgræsbane
26.
søndag
15.00
Tønder SF
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • 71602
Fladhøj Idrætscenter - Inde
Aabenraa BK
Fladhøj Idrætscenter - Inde
26.
søndag
15.40
Tønder SF
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • 71602
Fladhøj Idrætscenter - Inde
Ensted IF
Fladhøj Idrætscenter - Inde
26.
søndag
15.56
Varnæs/Bovrup IF
Herrer
U12
U12 Drenge B - inde (2005) / efter ombrydning • 72401
Humlehøj-Hallen - Inde
Tønder SF
Humlehøj-Hallen - Inde
26.
søndag
16.10
Højer IF
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • 71602
Fladhøj Idrætscenter - Inde
Tønder SF
Fladhøj Idrætscenter - Inde
26.
søndag
16.26
Tønder SF
Herrer
U12
U12 Drenge B - inde (2005) / efter ombrydning • 72401
Humlehøj-Hallen - Inde
Bov IF
Humlehøj-Hallen - Inde
26.
søndag
16.40
Tønder SF
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • 71602
Fladhøj Idrætscenter - Inde
Bredebro IF
Fladhøj Idrætscenter - Inde
26.
søndag
16.56
SUB Sønderborg
Herrer
U12
U12 Drenge B - inde (2005) / efter ombrydning • 72401
Humlehøj-Hallen - Inde
Tønder SF
Humlehøj-Hallen - Inde
26.
søndag
17.26
Bredebro IF
Herrer
U12
U12 Drenge B - inde (2005) / efter ombrydning • 72401
Humlehøj-Hallen - Inde
Tønder SF
Humlehøj-Hallen - Inde

DBU Jylland

DBU

TV/2 Sporten