Menu

Stilling2. division • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Greve 8 4 3 1 15
2 Marienlyst 8 4 2 2 14
3 Kolding IF 8 4 1 3 13
4 Næsby 8 3 1 4 10
5 Dalum IF 8 2 3 3 9
6 Middelfart 8 5 2 1 5
7 FC Svendborg 8 1 2 5 5
8 FC Sydvest 05 Tønder 8 1 2 5 5
Klubbens kampe
September 2016
30.
fredag
17.30
Tønder SF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 677
Tønder sport- og FritidsCenter
Høje Kolstrup B 81
Tønder sport- og FritidsCenter
30.
fredag
19.00
Ensted IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 81
Ensted Hallen
FC Sydvest
Ensted Hallen
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Aabenraa BK
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Tønder SF
Aabenraa Stadion
1.
lørdag
10.00
Haderslev FK (Piger)
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 2
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
Tønder SF
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1.
lørdag
10.35
Tønder SF
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Abild IF
Aabenraa Stadion
1.
lørdag
10.35
Tønder SF
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 2
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
Løjt IF
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1.
lørdag
12.00
Aabenraa BK
Herrer
U16
U16 Drenge Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 467
Aabenraa Stadion
FC Sydvest 05
Aabenraa Stadion
1.
lørdag
13.00
FC Sydvest 05 Tønder
Herrer
Senior
2. division • Pulje 2
BankParken Tønder
Dalum IF
BankParken Tønder
1.
lørdag
14.00
Broager UI
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (1998-99) 11M - Efterår 2016 • Pulje 351
Broager Idrætscenter
FC Sydvest 05
Broager Idrætscenter
1.
lørdag
15.00
Højer/Bredebro/Tønder
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2016 • Pulje 281
Marskhallen
Vejle B
Marskhallen
2.
søndag
10.00
Tønder SF
Kvinder
U9
U9 Piger /5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Aabenraa BK
Tønder sport- og FritidsCenter
2.
søndag
10.00
Felsted IF
Herrer
U12
U12 Drenge A/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Felsted Stadion
Tønder SF
Felsted Stadion
2.
søndag
10.00
Agerskov S
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 743
Agerskov SU's Anlæg
Tønder SF
Agerskov SU's Anlæg
2.
søndag
10.35
Tinglev IF
Kvinder
U9
U9 Piger /5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Tønder SF
Tønder sport- og FritidsCenter
2.
søndag
12.00
Dybbøl IU
Kvinder
U16
U16 Piger Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 825
Dybbøl Stadion
Højer/Tønder
Dybbøl Stadion
2.
søndag
15.30
Gråsten B
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 375
Aarsbjerg Idrætscenter
Abild IF
Aarsbjerg Idrætscenter
2.
søndag
16.30
Højer/Tønder
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 919
Tønder sport- og FritidsCenter
Bov IF
Tønder sport- og FritidsCenter
3.
mandag
17.15
Tønder SF
Kvinder
U10
U10 Piger/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Fladhøj Idrætscenter
Vojens BI
Fladhøj Idrætscenter
3.
mandag
17.30
Højer/Bredebro/Tønder
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 2
Marskhallen
Agerskov S
Marskhallen
3.
mandag
17.30
Haderslev FK
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 632
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
Tønder SF
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
3.
mandag
17.30
Ensted IF
Kvinder
U13
U13 Piger C/8 (2004) - Efterår • Pulje 1
Ensted Hallen
Højer/Tønder
Ensted Hallen
3.
mandag
17.50
Tønder SF
Kvinder
U10
U10 Piger/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Fladhøj Idrætscenter
Hammelev SUF (2)
Fladhøj Idrætscenter
5.
onsdag
17.15
FC Sydvest 05 (Mester/467)
Herrer
U16
DBU Jylland Pokal U16 Drenge/11 (2001) • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
FC Sønderborg (Vest 2/458)
Tønder sport- og FritidsCenter
5.
onsdag
17.30
Tønder SF
Herrer
U12
U12 Drenge A/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Haderslev FK
Tønder sport- og FritidsCenter
5.
onsdag
17.45
Aabenraa BK
Herrer
Superveteran
Superveteraner /11 - Forår/Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
FC Sydvest
Aabenraa Stadion
5.
onsdag
18.15
Tinglev IF (U16)
Herrer
U17
U16/U17 Drenge C/8 (00/01) - Efterår • Pulje 1
Tinglev Hallen
Tønder SF
Tinglev Hallen
6.
torsdag
17.15
Tønder SF
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Tønder sport- og FritidsCenter
Møgeltønder UIF
Tønder sport- og FritidsCenter
6.
torsdag
17.15
Tønder SF
Herrer
U12
U12 Drenge C/8 (2005) - Efterår • Pulje 2
Tønder sport- og FritidsCenter
Hammelev SUF
Tønder sport- og FritidsCenter
6.
torsdag
17.15
Rødding IF
Kvinder
U12
U12 Piger C/8 (2005) - Efterår • Pulje 2
Rødding Stadion
TSF/HIF/MUIF (B)
Rødding Stadion
6.
torsdag
17.15
Højer/Tønder
Kvinder
U15
U15/U16 Piger C/8 (01/02) - Efterår • Pulje 1
Marskhallen
Høje Kolstrup B 81
Marskhallen
6.
torsdag
18.25
Team Vest
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Tønder sport- og FritidsCenter
Tønder SF
Tønder sport- og FritidsCenter

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Kollektivt kollaps i Svendborg
  • Klubnyt
    Morten Hansen: Begge hold vil give alt
  • Klubnyt
    Fodbold kontingent for efteråret 2016
  • Klubnyt
    Børnefodboldens Basis
  • Klubnyt
    FC Sydvest 05 Tønder var en klasse over topholdet.....

Hovedsponsorer

Kommende kampe
September 2016
30.
fredag
17.30
Tønder SF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 677
Tønder sport- og FritidsCenter
Høje Kolstrup B 81
Tønder sport- og FritidsCenter
30.
fredag
19.00
Ensted IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 81
Ensted Hallen
FC Sydvest
Ensted Hallen
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Aabenraa BK
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Tønder SF
Aabenraa Stadion
1.
lørdag
10.00
Haderslev FK (Piger)
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 2
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
Tønder SF
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1.
lørdag
10.35
Tønder SF
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Abild IF
Aabenraa Stadion
1.
lørdag
10.35
Tønder SF
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 2
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
Løjt IF
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1.
lørdag
12.00
Aabenraa BK
Herrer
U16
U16 Drenge Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 467
Aabenraa Stadion
FC Sydvest 05
Aabenraa Stadion
1.
lørdag
13.00
FC Sydvest 05 Tønder
Herrer
Senior
2. division • Pulje 2
BankParken Tønder
Dalum IF
BankParken Tønder
1.
lørdag
14.00
Broager UI
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (1998-99) 11M - Efterår 2016 • Pulje 351
Broager Idrætscenter
FC Sydvest 05
Broager Idrætscenter
1.
lørdag
15.00
Højer/Bredebro/Tønder
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2016 • Pulje 281
Marskhallen
Vejle B
Marskhallen
2.
søndag
10.00
Tønder SF
Kvinder
U9
U9 Piger /5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Aabenraa BK
Tønder sport- og FritidsCenter
2.
søndag
10.00
Felsted IF
Herrer
U12
U12 Drenge A/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Felsted Stadion
Tønder SF
Felsted Stadion
2.
søndag
10.00
Agerskov S
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 743
Agerskov SU's Anlæg
Tønder SF
Agerskov SU's Anlæg
2.
søndag
10.35
Tinglev IF
Kvinder
U9
U9 Piger /5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Tønder SF
Tønder sport- og FritidsCenter
2.
søndag
12.00
Dybbøl IU
Kvinder
U16
U16 Piger Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 825
Dybbøl Stadion
Højer/Tønder
Dybbøl Stadion
2.
søndag
15.30
Gråsten B
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 375
Aarsbjerg Idrætscenter
Abild IF
Aarsbjerg Idrætscenter
2.
søndag
16.30
Højer/Tønder
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 919
Tønder sport- og FritidsCenter
Bov IF
Tønder sport- og FritidsCenter
3.
mandag
17.15
Tønder SF
Kvinder
U10
U10 Piger/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Fladhøj Idrætscenter
Vojens BI
Fladhøj Idrætscenter
3.
mandag
17.30
Højer/Bredebro/Tønder
Kvinder
Senior
Kvinder C2/7 - Efterår • Pulje 2
Marskhallen
Agerskov S
Marskhallen
3.
mandag
17.30
Haderslev FK
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 632
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
Tønder SF
Banerne ved Haderslev Idrætscenter
3.
mandag
17.30
Ensted IF
Kvinder
U13
U13 Piger C/8 (2004) - Efterår • Pulje 1
Ensted Hallen
Højer/Tønder
Ensted Hallen
3.
mandag
17.50
Tønder SF
Kvinder
U10
U10 Piger/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Fladhøj Idrætscenter
Hammelev SUF (2)
Fladhøj Idrætscenter
5.
onsdag
17.15
FC Sydvest 05 (Mester/467)
Herrer
U16
DBU Jylland Pokal U16 Drenge/11 (2001) • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
FC Sønderborg (Vest 2/458)
Tønder sport- og FritidsCenter
5.
onsdag
17.30
Tønder SF
Herrer
U12
U12 Drenge A/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Haderslev FK
Tønder sport- og FritidsCenter
5.
onsdag
17.45
Aabenraa BK
Herrer
Superveteran
Superveteraner /11 - Forår/Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
FC Sydvest
Aabenraa Stadion
5.
onsdag
18.15
Tinglev IF (U16)
Herrer
U17
U16/U17 Drenge C/8 (00/01) - Efterår • Pulje 1
Tinglev Hallen
Tønder SF
Tinglev Hallen
6.
torsdag
17.15
Tønder SF
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Tønder sport- og FritidsCenter
Møgeltønder UIF
Tønder sport- og FritidsCenter
6.
torsdag
17.15
Tønder SF
Herrer
U12
U12 Drenge C/8 (2005) - Efterår • Pulje 2
Tønder sport- og FritidsCenter
Hammelev SUF
Tønder sport- og FritidsCenter
6.
torsdag
17.15
Rødding IF
Kvinder
U12
U12 Piger C/8 (2005) - Efterår • Pulje 2
Rødding Stadion
TSF/HIF/MUIF (B)
Rødding Stadion
6.
torsdag
17.15
Højer/Tønder
Kvinder
U15
U15/U16 Piger C/8 (01/02) - Efterår • Pulje 1
Marskhallen
Høje Kolstrup B 81
Marskhallen
6.
torsdag
18.25
Team Vest
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Efterår • Pulje 2
Tønder sport- og FritidsCenter
Tønder SF
Tønder sport- og FritidsCenter

DBU Jylland

DBU

TV/2 Sporten