Menu

Stilling2. division • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Greve 4 2 1 1 7
2 Marienlyst 4 2 1 1 7
3 Kolding IF 4 2 0 2 6
4 FC Sydvest 05 Tønder 4 1 2 1 5
5 Dalum IF 4 1 2 1 5
6 Næsby 4 1 0 3 3
7 FC Svendborg 4 0 2 2 2
8 Middelfart 4 2 2 0 -4
Klubbens kampe
August 2016
28.
søndag
10.00
MUIF/Højer IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger/5 (2006) - Efterår • Pulje 1
Felsted Stadion
TSF/HIF/MUIF
Felsted Stadion
28.
søndag
10.00
Tønder SF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
Felsted IF
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
28.
søndag
11.00
Tønder SF
1 - 10
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 743
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
Agerskov S
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
28.
søndag
12.30
Høje Kolstrup B 81
0 - 8
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 677
Høje Kolstrup Idrætsanlæg
Tønder SF
Høje Kolstrup Idrætsanlæg
28.
søndag
16.00
FC Sydvest 05
2 - 6
Herrer
U16
U16 Drenge Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 467
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Aabenraa BK
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U8
U8 Drenge A/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
Bredebro IF
Omkl. 7
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
30.
tirsdag
18.00
Team Vest (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 3
Skærbæk Fritidscenter
Tønder SF
Skærbæk Fritidscenter
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U9
U9 Drenge A/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Haderslev FK (1)
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 4
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Ribe BK (1)
Omkl. 10
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 632
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Haderslev FK
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
30.
tirsdag
18.25
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U8
U8 Drenge A/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
Haderslev FK
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
30.
tirsdag
18.25
Tønder SF
Herrer
U8
U8 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 3
Skærbæk Fritidscenter
Toftlund IF
Skærbæk Fritidscenter
30.
tirsdag
18.45
FC Sydvest 05 (1)
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 333
Klosterhallen
Vojens BI
Klosterhallen
30.
tirsdag
19.00
Abild IF (3)
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 334
Abild Stadion
Dybbøl IU
Abild Stadion
30.
tirsdag
19.10
Lundtoft IF
Omkl. 7
Herrer
U9
U9 Drenge A/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Tønder SF
Omkl. 6
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
30.
tirsdag
19.10
Løgum IF (1)
Omkl. 8
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 4
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Tønder SF
Omkl. 6
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
31.
onsdag
18.00
Nord/Als B
Kvinder
U13
U13 Piger C/8 (2004) - Efterår • Pulje 1
Nordals Idrætscenter
Højer/Tønder
Nordals Idrætscenter
31.
onsdag
18.00
Bov IF
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 919
Grænse Stadion
Højer/Tønder
Grænse Stadion
31.
onsdag
18.15
Gråsten B
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 418
Aarsbjerg Idrætscenter
FC Sydvest 05
Aarsbjerg Idrætscenter
September 2016
1.
torsdag
18.00
Haderslev FK (Piger)
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 2
Løjt Idrætsanlæg
Tønder SF
Løjt Idrætsanlæg
1.
torsdag
18.35
Tønder SF
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 2
Løjt Idrætsanlæg
Løjt IF
Løjt Idrætsanlæg
1.
torsdag
19.00
Bov IF (1/657)
Herrer
U14
DBU Jylland Pokal U14 Drenge/11 (2003) • Pulje 1
Grænse Stadion
Tønder SF (M/632)
Grænse Stadion
2.
fredag
17.30
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 677
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 4
Møgeltønder UIF/Højer IF
Omkl. 8
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 4
2.
fredag
18.30
FC Sydvest
Omkl. 6
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 81
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Toftlund IF
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
3.
lørdag
11.00
Broager UI
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 743
SUS Arena
Tønder SF
SUS Arena
3.
lørdag
12.00
Aabenraa BK
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 632
Aabenraa Stadion
Tønder SF
Aabenraa Stadion
3.
lørdag
13.00
Abild IF (3)
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 334
Abild Stadion
Midtals IF
Abild Stadion
3.
lørdag
13.00
Varde IF
Kvinder
U16
U16 Piger Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 825
Sydbank Stadion
Højer/Tønder
Sydbank Stadion
3.
lørdag
14.00
Ribe BK
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 333
Ribe Fritidscenter
FC Sydvest 05 (1)
Ribe Fritidscenter
3.
lørdag
14.00
Broager UI
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 334
SUS Arena
Tønder SF (2)
SUS Arena

  • Klubnyt
    FC Sydvest var det dominerende hold i over en time .....
  • Klubnyt
    FC Sydvest 05 Tønder jagter første udesejr.
  • Klubnyt
    FC Sydvest 05 Tønder skabte flest chancer og .....
  • Klubnyt
    TSF søger trænere
  • Klubnyt
    U19 Pigerne Regionsmestre!!!

Hovedsponsorer

Kommende kampe
August 2016
28.
søndag
10.00
MUIF/Højer IF
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger/5 (2006) - Efterår • Pulje 1
Felsted Stadion
TSF/HIF/MUIF
Felsted Stadion
28.
søndag
10.00
Tønder SF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
Felsted IF
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
28.
søndag
11.00
Tønder SF
1 - 10
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 743
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
Agerskov S
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 5
28.
søndag
12.30
Høje Kolstrup B 81
0 - 8
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 677
Høje Kolstrup Idrætsanlæg
Tønder SF
Høje Kolstrup Idrætsanlæg
28.
søndag
16.00
FC Sydvest 05
2 - 6
Herrer
U16
U16 Drenge Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 467
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Aabenraa BK
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U8
U8 Drenge A/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
Bredebro IF
Omkl. 7
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
30.
tirsdag
18.00
Team Vest (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 3
Skærbæk Fritidscenter
Tønder SF
Skærbæk Fritidscenter
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U9
U9 Drenge A/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Haderslev FK (1)
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 4
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Ribe BK (1)
Omkl. 10
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
30.
tirsdag
18.00
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 632
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Haderslev FK
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
30.
tirsdag
18.25
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U8
U8 Drenge A/5 (2009) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
Haderslev FK
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 2
30.
tirsdag
18.25
Tønder SF
Herrer
U8
U8 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 3
Skærbæk Fritidscenter
Toftlund IF
Skærbæk Fritidscenter
30.
tirsdag
18.45
FC Sydvest 05 (1)
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 333
Klosterhallen
Vojens BI
Klosterhallen
30.
tirsdag
19.00
Abild IF (3)
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 334
Abild Stadion
Dybbøl IU
Abild Stadion
30.
tirsdag
19.10
Lundtoft IF
Omkl. 7
Herrer
U9
U9 Drenge A/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Tønder SF
Omkl. 6
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
30.
tirsdag
19.10
Løgum IF (1)
Omkl. 8
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2008) - Efterår • Pulje 4
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
Tønder SF
Omkl. 6
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 7
31.
onsdag
18.00
Nord/Als B
Kvinder
U13
U13 Piger C/8 (2004) - Efterår • Pulje 1
Nordals Idrætscenter
Højer/Tønder
Nordals Idrætscenter
31.
onsdag
18.00
Bov IF
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 919
Grænse Stadion
Højer/Tønder
Grænse Stadion
31.
onsdag
18.15
Gråsten B
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 418
Aarsbjerg Idrætscenter
FC Sydvest 05
Aarsbjerg Idrætscenter
September 2016
1.
torsdag
18.00
Haderslev FK (Piger)
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 2
Løjt Idrætsanlæg
Tønder SF
Løjt Idrætsanlæg
1.
torsdag
18.35
Tønder SF
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Efterår • Pulje 2
Løjt Idrætsanlæg
Løjt IF
Løjt Idrætsanlæg
1.
torsdag
19.00
Bov IF (1/657)
Herrer
U14
DBU Jylland Pokal U14 Drenge/11 (2003) • Pulje 1
Grænse Stadion
Tønder SF (M/632)
Grænse Stadion
2.
fredag
17.30
Tønder SF
Omkl. 6
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 677
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 4
Møgeltønder UIF/Højer IF
Omkl. 8
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 4
2.
fredag
18.30
FC Sydvest
Omkl. 6
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 81
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
Toftlund IF
Omkl. 9
Tønder sport- og FritidsCenter
Bane 0, Gl. Stadion
3.
lørdag
11.00
Broager UI
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 743
SUS Arena
Tønder SF
SUS Arena
3.
lørdag
12.00
Aabenraa BK
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 632
Aabenraa Stadion
Tønder SF
Aabenraa Stadion
3.
lørdag
13.00
Abild IF (3)
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 334
Abild Stadion
Midtals IF
Abild Stadion
3.
lørdag
13.00
Varde IF
Kvinder
U16
U16 Piger Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 825
Sydbank Stadion
Højer/Tønder
Sydbank Stadion
3.
lørdag
14.00
Ribe BK
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 333
Ribe Fritidscenter
FC Sydvest 05 (1)
Ribe Fritidscenter
3.
lørdag
14.00
Broager UI
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 334
SUS Arena
Tønder SF (2)
SUS Arena

DBU Jylland

DBU

TV/2 Sporten