Menu
Klubnyt 2017 09. december kl. 10:14
Tønder SF - Fodbold Nytårstaffel
Klubnyt 2017
I går kl. 20:33 U19 Drenge nyt
Klubnyt 2017
21. november kl. 17:05 Pressemeddelelse
Klubnyt 2017
02. september kl. 09:43 Kunstgræs i Tønder
Klubnyt 2017
05. august kl. 11:01 Kunstgræsbane i Tønder

Hovedsponsorer

Seneste nyheder

  • Klubnyt 2017
    Tønder SF - Fodbold Nytårstaffel
  • Klubnyt 2017
    U19 Drenge nyt
  • Klubnyt 2017
    Pressemeddelelse
  • Klubnyt 2017
    Kunstgræs i Tønder
  • Klubnyt 2017
    Kunstgræsbane i Tønder
Kommende kampe
December 2017
14.
torsdag
18.30
Tønder/Højer
Herrer
U14
Vinterturn: U14 Drenge Liga 3+4 (2004) 11M • Pulje 1
Klosterhallen
Haderslev FK (U15) (3)
Klosterhallen
16.
lørdag
10.00
Højer/Tønder (2)
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Næsbjerg RUI
Marskhallen - inde
16.
lørdag
10.12
Højer/Tønder (1)
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Visby IF
Marskhallen - inde
16.
lørdag
10.48
Visby IF
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Højer/Tønder (2)
Marskhallen - inde
16.
lørdag
11.00
Højer/Tønder (1)
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Vorbasse/Hejnsvig
Marskhallen - inde
16.
lørdag
11.12
Højer/Bredebro/Tønder
Kvinder
Senior
Kvinder A/B - inde • 79601
Medius Holsted - Hal 1 (gl. hal)
Holsted FB
Medius Holsted - Hal 1 (gl. hal)
16.
lørdag
11.24
Højer/Tønder (1)
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Højer/Tønder (2)
Marskhallen - inde
16.
lørdag
11.48
Højer/Bredebro/Tønder
Kvinder
Senior
Kvinder A/B - inde • 79601
Medius Holsted - Hal 1 (gl. hal)
Aabenraa BK
Medius Holsted - Hal 1 (gl. hal)
16.
lørdag
12.00
Højer/Tønder (2)
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Jerne IF (1)
Marskhallen - inde
16.
lørdag
12.12
Næsbjerg RUI
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Højer/Tønder (1)
Marskhallen - inde
16.
lørdag
12.36
Vorbasse/Hejnsvig
Kvinder
U18
U18 Piger - inde (2000+01+02) • Pulje 1
Marskhallen - inde
Højer/Tønder (2)
Marskhallen - inde
16.
lørdag
12.48
Højer/Bredebro/Tønder
Kvinder
Senior
Kvinder A/B - inde • 79601
Medius Holsted - Hal 1 (gl. hal)
Dybbøl IU (2)
Medius Holsted - Hal 1 (gl. hal)
16.
lørdag
13.36
Svenstrup UF
Kvinder
Senior
Kvinder A/B - inde • 79601
Medius Holsted - Hal 1 (gl. hal)
Højer/Bredebro/Tønder
Medius Holsted - Hal 1 (gl. hal)
16.
lørdag
14.00
Tønder/Højer (L3/531)
Herrer
U15
DBU Jylland Pokal U15 Drenge/11 (2003) • Pulje 1
Løgumkloster Kunstgræsbane
Hjerting IF (L2/Fyn)
Løgumkloster Kunstgræsbane
17.
søndag
10.24
Haderslev FK (2)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 2
Haderslev Idrætscenter - Inde
Højer/Tønder (2)
Haderslev Idrætscenter - Inde
17.
søndag
10.48
Højer/Tønder (2)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 2
Haderslev Idrætscenter - Inde
Løjt/AaBK
Haderslev Idrætscenter - Inde
17.
søndag
11.12
Nord/Als B
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 2
Haderslev Idrætscenter - Inde
Højer/Tønder (2)
Haderslev Idrætscenter - Inde
17.
søndag
12.12
Bov IF (1)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 2
Haderslev Idrætscenter - Inde
Højer/Tønder (2)
Haderslev Idrætscenter - Inde
17.
søndag
12.24
Dybbøl IU (U14)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 1
Haderslev Idrætscenter - Inde
Højer/Tønder (1)
Haderslev Idrætscenter - Inde
17.
søndag
13.12
Bov IF (2)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 1
Haderslev Idrætscenter - Inde
Højer/Tønder (1)
Haderslev Idrætscenter - Inde
17.
søndag
13.48
Højer/Tønder (1)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 1
Haderslev Idrætscenter - Inde
Haderslev FK (1)
Haderslev Idrætscenter - Inde
17.
søndag
14.24
Højer/Tønder (1)
Kvinder
U15
U15 Piger B - inde (2003+2004) • Pulje 1
Haderslev Idrætscenter - Inde
Midtals IF
Haderslev Idrætscenter - Inde
19.
tirsdag
18.00
Højer/Bredebro/Tønder
Herrer
U13
Vinterturn: U13 Liga 3+4 (2005) 11M • Pulje 1
Løgumkloster Kunstgræsbane
Tinglev IF
Løgumkloster Kunstgræsbane

DBU Jylland

DBU

TV/2 Sporten