Menu

Træningstider vinter 2017/18

 


 Opdateret den 16. februar 2018

           
Børneafdeling           
Årgang  Række/hold  Dage  Tid  Bane   Start

2013/14 U4/5  Lørdag  10.00-11.00   Tønderhal 3   
           

2012 U6  Lørdag  11.00-12.00  Tønderhal 3  
           

2011  U7 Drenge  Lørdag  09:00-10:00   Tønderhal 3  
           

  U7 Piger        
           

2010 U8 Drenge  Lørdag  10.00-11.00  Tønderhal 3  
           

  U8 Piger        
           

2009 U9 Drenge  Mandag  16.00-17.00  Tønderhal 4  
           

  U9 Piger        
           

 

Inputafdeling          
Årgang Række/hold Dage Tid Bane Start

2008 U10 Drenge  Fredag  15.45-17.15   Tønderhal 1   
           

  U10 Piger        
           

2007 U11 Drenge  Tirsdag  15.00-17.00  Tønderhal 3  
           

  U11 Piger        
           

2006 U12 Drenge        
           

  U12 Piger        
           

 

Drengeafdeling          
Årgang Række/hold Dage Tid Bane Start

2005 U13 Drenge        
           

2004 U14 Drenge  Tirsdag  17.15-18.45  Skærbæk  
     Torsdag  17.15-18.45  Skærbæk  
           

2003 U15 Drenge  Mandag  16.30-18.00  Løgumkloster  
     Onsdag  16.30-18.00   Løgumkloster   
     Torsdag  16.30-18.00  Løgumkloster  
           

2002 U16 Drenge  Tirsdag  17.15-18.45  Skærbæk  
     Torsdag  17.15-18.45  Skærbæk  
           

2001 U17 Drenge  Tirsdag  20.00-21.30  Løgumkloster  
     Torsdag  20.00-21.30  Løgumkloster  
           

 

Pigeafdeling          
Årgang Række/hold Dage Tid Bane Start

2005 U13 Piger        
           

2004 U14 Piger Fredag 17.00-18.00 Tønderhal 3  
           

2003 U15 Piger Fredag 15.30-17.00 Tønderhal 3  
           

 

Herrerafdeling          
Årgang Række/hold Dage Tid Bane Start

1999-2000 U19 Drenge  Tirsdag  20.00-21.30  Løgumkloster  
     Torsdag  20.00-21.30  Løgumkloster  
           

1998 og tidligere Herrer Serie 5  Tirsdag  20.00-21.30  Løgumkloster  
     Torsdag  20.00-21.30  Løgumkloster  
           

1998 og tidligere 2. Division        
           

  

Dameafdeling          
Årgang Række/hold Dage Tid Bane Start

2002 U16 Piger        
           

2000-01 U18 Piger        
           

1999 og tidligere Kvinder Serie 1        
           

 

Hovedsponsorer

Oversigt Træning

Kommende kampe
Februar 2018
25.
søndag
09.30
FC Kolding Nord
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Privat
Nr. Bjært/Strandhuse Kunstgræsbane
Tønder SF
Nr. Bjært/Strandhuse Kunstgræsbane
25.
søndag
09.30
Bredebro IF
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Tønder SF (2)
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
09.50
Tønder SF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Løgum IF (2)
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
10.10
Tønder SF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Møgeltønder UIF
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
10.10
Tønder SF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Ribe BK
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
10.20
Tønder SF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Team Vest
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
10.30
Øster Højst UIF
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Tønder SF (2)
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
10.30
Tønder SF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Jerne IF
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
10.40
Møgeltønder UIF
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Tønder SF (1)
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
10.50
Team Vest
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Tønder SF (2)
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
10.50
Tønder SF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Løgum IF (2)
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
11.00
Team Vest
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Tønder SF (1)
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
11.10
Tønder SF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Tønder SF (1)
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
11.30
Tønder SF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Øster Højst UIF
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
11.30
Tønder SF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Tønder SF (2)
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
12.28
Tønder SF
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2009) / efter ombrydning • Pulje 3
Klosterhallen - Inde
Aabenraa BK
Klosterhallen - Inde
25.
søndag
12.58
Løgum IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2009) / efter ombrydning • Pulje 3
Klosterhallen - Inde
Tønder SF
Klosterhallen - Inde
25.
søndag
13.18
Tønder SF
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2009) / efter ombrydning • Pulje 3
Klosterhallen - Inde
Højer IF
Klosterhallen - Inde
25.
søndag
13.38
Løgum IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2009) / efter ombrydning • Pulje 3
Klosterhallen - Inde
Tønder SF
Klosterhallen - Inde
25.
søndag
15.00
Tønder SF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 / Træningskamp • Privat
Klosterhallen
Bylderup/Burkal IF
Klosterhallen