Menu

Find din træner

Opdateret den 7. februar 2018


       
 Målmandstræning  Søren Priisholm    5131 5411
   Flemming W. Hansen    2684 5216
       
 Teknik træning  Vacant    
       

 U-4/5 (13)  Stefan Østerby-Jørgensen  6166 6477  
       
       

U-6 (12)  Steffen Uhd  2546 1055  
   Michael Pallesen  3085 0906  
       

U-7 (11)  Lasse Hartung  5128 2548  
   Tino Lauridsen  2149 1364
 
   Marius-Robert Dinca  4235 4467  
       

U-8 (10)  Claus Kjær Bossen  2178 9660  
   Lars Hemmsen  5122 1332  
   Frank Hoffmann  4092 3063  
       

 U-9 (09)  Nicolai Homilius  2993 4424  
   Flemming Sørensen  6160 3681  
   Jacob Bols  6168 7934   
   Ove Høier  4082 4595  
       

 U-10 Drenge (08)  Klaus Bysted Jensen  2441 6375  
   Rune Duborg  4247 0010  
   Bo Jürgensen  2715 2208  
   Henrik Thomsen  5122 6822  
       

 U-11 Drenge (07)  Klaus Jensen  2940 8275  
   Nicki Sørensen  2988 5778  
   Kenn Rotcher  5397 4300  
       

 U-12 Drenge (06)  Søren Jensen
 5136 4382  
       
       

 U-13 Drenge (05)  Kim Sønderskov Sørensen  3013 8268  
       
       

 U-14 Drenge (04)   Søren Jensen  5136 4382  
       
       

 U-15 Drenge (03)  Paw Gutfeld Søgaard  2988 9283  
   Kim Westensee  5143 2173  
       

 U-16 Drenge (02)  Søren Jensen  5136 4382  
       
       

 U-17 Drenge (01) Søren Jensen  5136 4382  
       
       

 U-19 Drenge (99-00)  Tom Clausen  7372 1098  
 FC Sydvest 05  Kasper Sørensen  2120 2520   
       

 U-7/8 Piger (10-11)  Linnea Homilius    
       
       

 U-10 Piger (08)      
       
       

 U-11 Piger (07)      
       
       

 U-12 Piger (06)  Henning Jensen  2924 4169  
       
       

 U-13 Piger (05)  Finn Vinum Hansen  3070 2261  
       
       

 U-14 Piger (04)  Kim Wittenkamp  4215 6996  
   Kenn Rotcher  5397 4300  
       

 U-15 Piger (03)  Brian Sloth    
       
       

 U-16 Piger (02)  Træner og spiller sammen med Serie 2 Kvinder  2562 4567  
       

 U-18 Piger (00-01)   Træner og spiller sammen med Serie 2 Kvinder
 2562 4567  
       

 Serie 2 Kvinder  Kim Dalügge  2562 4567  
       
       

 Serie 5 Herrer  Carsten Jørgensen  2120 6803  
   Kasper Sørensen  2120 2520  
 Holdleder    Lars Abild  2011 3301  
       

 Oldboys      
       

 Superveteran  Finn Hansen  2727 7640
   Kim Brink  2030 2276  
       

 

 

Hovedsponsorer

Kommende kampe
Februar 2018
25.
søndag
09.30
FC Kolding Nord
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Privat
Nr. Bjært/Strandhuse Kunstgræsbane
Tønder SF
Nr. Bjært/Strandhuse Kunstgræsbane
25.
søndag
09.30
Bredebro IF
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Tønder SF (2)
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
09.50
Tønder SF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Løgum IF (2)
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
10.10
Tønder SF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Møgeltønder UIF
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
10.10
Tønder SF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Ribe BK
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
10.20
Tønder SF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Team Vest
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
10.30
Øster Højst UIF
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Tønder SF (2)
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
10.30
Tønder SF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Jerne IF
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
10.40
Møgeltønder UIF
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Tønder SF (1)
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
10.50
Team Vest
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Tønder SF (2)
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
10.50
Tønder SF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Løgum IF (2)
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
11.00
Team Vest
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Tønder SF (1)
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
11.10
Tønder SF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Tønder SF (1)
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
11.30
Tønder SF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 2
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
Øster Højst UIF
Tønder Sp. og Fr. Center - Inde
25.
søndag
11.30
Tønder SF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2008) / efter ombrydning • Pulje 3
Ribe Fritidscenter - Hal 1
Tønder SF (2)
Ribe Fritidscenter - Hal 1
25.
søndag
12.28
Tønder SF
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2009) / efter ombrydning • Pulje 3
Klosterhallen - Inde
Aabenraa BK
Klosterhallen - Inde
25.
søndag
12.58
Løgum IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2009) / efter ombrydning • Pulje 3
Klosterhallen - Inde
Tønder SF
Klosterhallen - Inde
25.
søndag
13.18
Tønder SF
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2009) / efter ombrydning • Pulje 3
Klosterhallen - Inde
Højer IF
Klosterhallen - Inde
25.
søndag
13.38
Løgum IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2009) / efter ombrydning • Pulje 3
Klosterhallen - Inde
Tønder SF
Klosterhallen - Inde
25.
søndag
15.00
Tønder SF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 / Træningskamp • Privat
Klosterhallen
Bylderup/Burkal IF
Klosterhallen